naucz się zadawać mądre i ważne pytania!

Autor: Kacper Korzeniewski

dowiedz się jakie pytania stawiać samemu sobie lub samej sobie, by szybciej, lepiej i efektywniej działać i realizować swoje plany.

Ważne pytania!

Od jakiegoś czasu, zacząłem zadawać sobie coraz częściej pytania, które dzisiaj, z pewnego powodu, mogę nazwać ważnymi. Ważnymi dla mnie, bo dzięki ich zadawaniu osiągnąłem pewne plany, zrealizowałem pewne cele i postanowienia.

Jednym z ważnych pytań jest:
Czego chcę i czego pragnę teraz?

Zadanie tego pytania uruchamia te obszary mojego umysłu, które są odpowiedzialne za to, co chcę osiągnąć TU i TERAZ. Zadając je sobie teraz, dostaję odpowiedź, że chcę dokończyć ten artykuł i chcę go napisać w najlepszy możliwy TU i TERAZ sposób.

I w tym momencie pojawia się kolejne pytanie:
Co mi da napisanie tego artykułu? To pytanie z kolei zakłada opcję, że gdy już napiszę ten artykuł, będę miał z tego „jakieś” korzyści. Jakie? Rozwinę się jeszcze bardziej, bo potrafię część swojej wiedzy ubrać w słowa i zrobić z nich fajny artykuł, opublikuję go w sieci i moi czytelnicy będą mogli go przeczytać, być może ktoś z niego skorzysta i zacznie lepiej planować i osiągać większe cele, jeszcze lepiej się bawiąc.. i tak dalej i tak dalej.

Wraz z pytaniem, co mi da napisanie, pojawia się pytanie: Czego potrzebuję, by napisać najlepszy TU i TERAZ artykuł. Potrzebuję wiedzy, którą mam, potrzebuje wykorzystać zasoby, które już kiedyś wykorzystałem w innych kontekstach, potrzebuję uruchomić jeszcze więcej kreatywności, potrzebuję wejść w odpowiedni stan emocjonalny i w odpowiedni stan umysłu…

Teraz pomyśl, jak Ty możesz wykorzystać WAŻNE PYTANIA w swoim życiu, co takiego możesz szybciej i łatwiej osiągnąć, zadając je sobie, jak szybko i jak mocno możesz zmotywować się do działania, zadając te pytania.
Tak jak rozmawiając ostatnio z jednym z moich przyjaciół.

Zostałem zapytany, w jaki sposób zmotywować się do nauki, bo mam sprawdzian…
A co takiego da Ci dobre zaliczenie tego sprawdzianu? (CO CI DA zrobienie?)
Po odpowiedzi na to pytanie, z jakiegoś dziwnego powodu ów przyjaciel pożegnał się ze mną i poszedł uczyć… To takie proste.

Gdy dodasz do tego jeszcze jedną opcję, zbudujesz jeszcze silniejszą motywację do działania.
Gdy tylko będziesz tego potrzebował, zadaj sobie pytanie: Co takiego mogłoby się stać, gdybym nie zrobił tego(tu dajesz to, co chcesz zrobić). Pamiętaj by zadać pytanie w dokładnie takiej formie jak napisałem – lingwistyka stanowi tu ważną rolę. O tym napiszę w innym artykule.

Do dzieła, masz pewne plany, pewne cele, chcesz je zrealizować, zacznij zadawać WAŻNE PYTANIA! I znajduj jeszcze ważniejsze odpowiedzi!


UniqueLifestyle.pl Kacper Korzeniewski

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *